Viešosios kalbos: kaip pasisemti idėjų?

Viešosios kalbos – tai tikras moksleivių siaubas, tačiau jos neatrodys tokios baisios, jei, žinoma, tam bus tinkamai pasiruošta. Deja, ne visada yra žinoma, nuo ko galima būtų pradėti, kad būtų paruošiama tikrai sklandi kalba.

viešosios kalbosVisų pirma, žinoma, vertėtų pasirinkti tokią temą, kuri būtų kuo artimesnė. Turbūt nereikia net sakyti, kad kalbėti tokia tema, kuri nedomina, yra ne tik neįdomu, bet ir sunku, taigi, reikėtų pasirinkti pačią tinkamiausią temą. Kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo, todėl tuo ir reikėtų vadovautis.

Kai jau yra pasirinkta tema, reikėtų susidaryti planą, apie ką bus kalbama – nors tai atrodo kaip visai nereikalingas dalykas, tačiau tai iš tiesų gali pagelbėti ruošiantis viešajai kalbai. Kartais yra gana sunku nuspręsti, kaip turėtų atrodyti kalba, ir kokio ilgio tekstą reikėtų pasiruošti. Taigi, gana dažnai praverčia pasiskaityti jau parengtas kalbas – jų tikrai nemažai galite rasti tokiuose internetiniuose puslapiuose, kuriuose yra talpinami nemokami pratybų atsakymai, kalbos bei rašto darbai. Jums tereikės peržvelgti, kaip atrodo jau paruošta kalba, ir, tikėtina, kad tai leis pasisemti idėjų.

Susidarius kalbos planą viskas tampa kur kas paprasčiau: belieka išplėtoti pastraipas, ir galite būti tikri, kad parengsite tikrai puikią kalbą. Žinoma, to tikrai nereikėtų pasilikti paskutinėms dienoms – anksčiau pradėjus tai daryti, turėsite tikrai nemažai laiko kalbą pakoreguoti, jei kiltų puikių idėjų.

Viena dažniausiai daromų klaidų – tai kalbos mokymasis mintinai. To daryti tikrai nereikėtų, nes tokiu būdu galite pasidaryti "meškos paslaugą" – jei pamirštumėte tam tikrus žodžius (o taip kartais nutinka ir dėl jaudulio), nebežinosite, ką reikėtų toliau kalbėti, taigi, tai tikrai nepageidautina.

Likus visai nedaug laiko iki viešojo kalbėjimo, nereikėtų savo kalbos kartotis, o paprasčiausiai pabandyti atsipalaiduoti – kadangi tam ruošėtės ne taip ir trumpai, galite neabejoti, jog viskas pavyks tiesiog puikiai. Jums beliks parodyti tai, ką pasiruošėte, ir, žinoma, galite tikėtis pačių geriausių rezultatų – juk to tikrai nusipelnėte savo sunkiu darbu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *