Namo sertifikatas: kam to reikia?

Namo sertifikatas yra reikalingas tam, kad namo pirkėjui ar nuomininkui būtų parodoma, kokia yra būsto energetinio naudingumo klasė. Tai – vienintelis dokumentas, kuris gali parodyti, ar namas yra ekonomiškas – kuo aukštesnė energetinio naudingumo klasė, tuo mažiau sunaudojama šilumos energijos, norint apšildyti namus. Taigi, norint parduoti arba išnuomoti namą, labai svarbu pasirūpinti šiuo dokumentu, kuris dabar yra privalomas.

namo sertifikatasKartais kyla abejonių, kas nutiktų, jei būtų įrodyta, kad namo energetinis naudingumas yra pernelyg žemas. Nors kartais dėl to ir baiminamasi, tačiau specialistai, kurie atliks skaičiavimus ir nustatys energetinio naudingumo klasę, galės pateikti siūlymų, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą. Šis dokumentas paprastai yra naudingas ne vien tik potencialiems namo pirkėjams ar nuomininkams, bet ir pačiam namo savininkui – kai yra žinoma, koks yra energetinis naudingumas, galima pasvarstyti apie tai, kaip galima būtų jį padidinti, o taip pat ir lengviau apsispręsti dėl namo pardavimo ar nuomos kainos.

Dauguma pirkėjų arba nuomininkų tikisi, kad namo energetinis naudingumas bus kuo didesnis, ir tuo atveju, jei namas yra ekonomiškas, gali būti, kad pirkėjas ar nuomininkas sutiks mokėti didesnę kainą.

Kartais klausiama, kur kreiptis, norint nustatyti energetinį naudingumą, ir čia pravers įmonių pagalba, kurios teikia tokias paslaugas, kaip namo registravimas, energetinis sertifikavimas ir t.t. Nors kartais, kuomet norima sutaupyti, kreipiamasi į pavienius asmenis, kurių kontaktai randami skelbimuose, tačiau tai pasiteisina tikrai ne visada, juk tikimasi, kad teikiamos paslaugos būtų tikrai kokybiškos.Taigi, tikrai nesuklysite, jei pasirinksite tokias paslaugas teikiančias įmones – visi darai bus atlikti tinkami, ir, jei reikės, jums bus pateikti siūlymai, kaip galima būtų padidinti namo energetinį naudingumą. Jei šie skaičiavimai buvo atlikti anksčiau, nevertėtų pamiršti, kad sertifikato galiojimo trukmė – dešimt metų. Praėjus šiam laikotarpiui skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo – juk per diek laiko energetinis naudingumas galėjo sumažėti. Taigi, to tikrai nevertėtų pamiršti.

Nors kartais manoma, kad energetinis sertifikavimas tėra dar vienas bereikšmis formalumas, tačiau tai iš tiesų naudinga ne tik namo pirkėjams ar nuomininkams, bet ir pačiam namo savininkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *