Mūsų vaikystės durys

Žiūrėjau parduotuvėje, koks vyksta window frames for sale, nes reikia sudėti į remontuojamą butą naujus langus. Tada patekau ir į durų skyrių, kur daugybei front door buvo gera akcija. Mačiau, kaip žmonės su mažais vaikais griebia tas duris, renkasi jas pagal kainą, pagal taupumą, pagal dar kažką. Tiems mažiems vaikams durys įstrgs į atmintį visam gyvenimui, o tėvai gal net laikui bėgant ir pamirš kokias duris jie turi. Ta proga nutariau prisiminti, kokias prisimenu duris iš vaikystės.

Mėlynos namų durys

Kokios durys buvo jūsų pirmame bute?Prisimenu mėlynas savo namų duris, kurios turbūt buvo tokios plonos, lyg pagamintos iš plokštės. Jos turėjo vieną paprastą spyną, kurią turbūt galėčiau dabar atrakinti su kokiu nors sagučiu. Per vidurį ėjo nemažas stiklo gabalas, tik tas stiklas nebuvo skaidrus, jis turėjo tam tikrą tekstūrą. Taigi, kai ateidavo kažkoks žmogus ir pasibelsdavo, ašatsistodavau prie to langelio ir per grublėtą paviršių žiūrėdavau bei bandydavau suprasti, kas atėjo. Apimdavo nepaprastai geras jausmas, kai už durų su maišais stovėdavo mama arba tėtis, grįžę iš darbo. Taip turbūt yra visiems vaikams. Vasarą tos durys dažnai būdavo atidarytos, kad vėdintųsi patalpos. Kai durys būdavo atidarytos, tarsi pradingdavo kažkokia lauko ir kambario riba, ir į lauką norėdavosi išbėgti basiems, juk koks skirtumas, vasara. Be to, žiemą jos pasidengdavo šerkšnu. Ledo sluoksnis atsirasdavo ant metalinės spynos ir ant stiklo, per kurį jau paskui pradėdavau nieko nebematyti, kas atėjo, ir kas stovi už durų.

Didelės senelių durys

Pas senelius duryse nebuvo jokio langelio. O durys buvo turbūt savadarbės, bet tokios storos, didelės, kad net dabartinės šarvuotos durys nebūna tokios galingos. Neįsivaizduoju, iš kur senelis sovietmečiu gavo tokias duris, bet esu tikra, kad būtent jo iniciatyva, jos ten atsirado. Jis turėjo nepaprastą baimę, kad kažkas pas jį ateis, užpuls, o taip buvo turbūt dėl to, kad buvo pragyvenęs daug visokių karo baisybių. Taigi, ir duris tikrai įdėjo jis pats.

Naujesnės namų durys

Kai baigiau vidurinę, mama gimtuose namuose įsidėjo kitas duris, kurios dabar jau buvo labai modernios. Ir dabar jos vis dar atrodo modernios ir stilingos. Šarvuotos, rudos, su keliomis gražiomis spynomis, grūdinto stiklo langu per vidurį. Per mėlynas vaikystės duris iš tolo eidavo šaltis, o per šias neina nei šaltis, nei garsas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *