Pastebėjai gerą policininką?

Geri darbai daromi tyliai. Tačiau kalbėti apie juos galime mes visi. Geri policininkai ir jų geri darbai yra kasdienybė, su kuria retsykiais susiduriame ir mes. Papasakok savo nutikimą!

Apie gerus policijos pareigūnų darbus galite papasakoti:

 Parašę laišką adresu

            Vidaus reikalų ministerija 
            Akcijai „Pastebėk gerą policininką“ 

            Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius


  Parašę laišką el. paštu

             pastebejau@pastebek.lt


 Užpildę anketos formą
2010 m. gruodžio - 2011 m. sausio mėnesiais visose šalies apskrityse nepriklausomos bendrovės „Baltijos tyrimai", „Vilmorus", „Spinter tyrimai" atliko gyventojų apklausas apie policijos veiklą. Pagrindinis apklausų rodiklis - pasitikėjimas policija - išaugo visose apskrityse, o kai kuriose jų pasiekė rekordines aukštumas.

Labiausiai policija pasitiki klaipėdiečiai ir uteniškiai, kur gyventojų pasitikėjimas siekia net 80 proc.
Išsamius ir platesnius gyventojų apklausų rezultatus galite rasti Policijos departamento interneto svetainėje www.policija.lt/apklausos.  

Apie akciją

Vidaus reikalų ministerija nuo 2008 metų vykdo informacinę akciją „Pastebėk gerą policininką“. Akcijos metu gyventojai kviečiami papasakoti apie situacijas, kuriose jie susidūrė su profesionaliais, geranoriškais, paslaugiais policininkais. Ne tik baudėjais, bet pagalbininkais ir tikrais visuomenės sargais. Vidaus reikalų ministerija ragina žmones nepamiršti jiems padėjusių pareigūnų, papasakoti kitiems apie jų gerus poelgius, pasidalyti geromis emocijomis ir patirtimi. 

Nuomonę apie policijos pareigūnus, jų darbą žmonės dažniausiai susidaro iš savo ir aplinkinių patirties bei žiniasklaidos. Tačiau dažniausiai į viešumą iškyla tik įstatymų pažeidimai, įvairūs nusižengimai, aplaidumas, o kasdienis geras darbas, pastangos padėti žmonėms, dėmesingumas nelaimės ištiktiesiems ir net rizikavimas savo gyvybe lieka nepastebėti. 

Policija tarnauja visuomenės interesams. Tai tiesioginė jos pareiga. Tačiau yra ir kasdieniai, paprasti, vertybiniai dalykai, tokie kaip žmogiškumas, geranoriškumas, kurie nenurodyti pareigybės aprašymuose. Kas kaip ir neprivaloma, bet ko tikisi kiekvienas, susidūręs su policija. Dažnai pasitaiko, kad paslaugūs, dėmesingi pareigūnai būna kuklūs ir nenori, kad apie jų gerus darbus būtų garsiai kalbama. Nebūkime abejingi ir parašykime apie tyliai, bet kasdien dorai, su pagarba žmonėms tarnaujančius policininkus. 

Akcija „Pastebėk gerą policininką“ ragina matyti ir kalbėti ne tik apie tamsiąją, bet ir apie šviesiąją pusę. Ir ne tik apie profesionalų darbą, bet ir apie tuos lyg ir sunkiai įvertinamus dalykus: malonų elgesį, neformalų dėmesį ir rūpestį, pasiaukojimą ir pagalbą. Juk didžiausia padėka policijos pareigūnui už jo pastangas gerai dirbti – žmonių įvertinimas. 

Kiekvieno patirtis – didžiulis turtas. Kviečiame visus, kuriems teko atsidurti kebliose situacijose, pasidalyti patirtimi, kaip apsisaugoti patiems, apsaugoti savo artimuosius bei turtą nuo sukčių, plėšikų, įvairių kitų negandų.  Patarimais dalinsitės ir jūs, ir su tokiomis nelaimėmis savo kasdieniame darbe susiduriantys patyrę specialistai. 

Raginame ne tik rašyti, bet ir siųsti pareigūnų menines nuotraukas, kuriose būtų atspindėtas policininkų darbas ir laisvalaikis.

Visus, norinčius papasakoti apie gerus, įsimintinus policijos pareigūnų poelgius arba atsiųsti nuotraukų, kviečiame:
-  rašyti ir siųsti laiškus adresu: Akcijai „Pastebėk gerą policininką“, Vidaus reikalų ministerija, Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius arba el. paštu: pastebejau@pastebek.lt;
- užpildyti anketos formą tinklalapyje. 

Visos istorijos apie gerus policininkų darbus ir geriausios jūsų atsiųstos nuotraukos bus skelbiamos šioje interneto svetainėje.


Web sprendimas: Luxus creations       CMS: easywebmanager