Kieto kuro katilai: privalumai ir trūkumai?

Kieto kuro katilai daugelį metų buvo, yra ir tikriausiai dar ilgai bus vieni populiariausių tarp šildymo katilų. Kieto kuro katilai gali būti kūrenami anglimis, malkomis arba granulėmis. Granuliniai katilai yra labiau automatizuoti ir vieno pakūrimo laikas yra ilgesnis nei anglimis arba malkomis kūrenamų katilų. Nors rinkoje daugybė kitos rūšies katilų (elektrinių, skysto kuro, dujinių), tačiau šiuolaikiniai kieto kuro katilai vertinant išlaidas bei naudojimo patogumą niekuo nenusileidžia savo oponentams.

Kieto kuro katilų tipai

kieto kuro katilaiSkiriami du pagrindiniai kieto kuro katilų tipai: tiesioginio degimo ir dujų generaciniai katilai. Tiesioginio degimo kieto kuro katilai gali būti viršutinio ir apatinio degimo. Klasikiniai viršutinio degimo kieto kuro katilai greitai sudegina kurą ir juos reikia dažniau papildyti nauju kuru. Apatinio degimo kieto kuro katilai yra kur kas ekonomiškesni ir galima pakrauti didesnį kiekį kuro, kas reiškia, kad ir kūrenti tokio tipo katilą reikės mažiau. Dujų generacinio tipo kieto kuro katilai turi dvi kameras. Vienoje kameroje degant kurui gaminasi dujos, kurios vėliau patenka į antrą kamerą. Visą gedimo procesą galima kontroliuoti reguliuojant paduodamo oro kiekiui.


Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Kieto kuro katilai paprastai gaminami iš ketaus arba plieno. Ketaus katilai yra paprastesni, jiems užtenka mažiau investicijų ir nėra išrankūs kurui. Pagrindinis ketaus katilo trūkumas yra tai, kad jis yra pakankamai jautrus temperatūrai ir esant svyravimams gali atsirasti įtrūkimai. Be to ketaus katilo naudingumo koeficientas yra mažesnis nei plieninio katilo. Nepaisant to ketaus katilai yra ilgaamžiai ir tarnaus ilgai.

Plieniniai katilai pasižymi aukštesniu naudingumo koeficientu bei geresnėmis valdymo savybėmis. Jų pagrindinis trūkumas yra neatsparumas korozijai. Taip pat jie kur kas jautresni deginamam kurui, todėl norint ilgesnio tarnavimo, nereikėtų į plieninius kieto kuro katilus dėti drėgnas malkas.

Sandėliavimas ir kuro atnešimas

Vienas iš didžiausių kieto kuro katilų trūkumas yra sandėliavimas. Renkantis šio tipo katilą reikalinga pakankamai erdvi patalpa, kurioje galėtumėte susikrauti kuro atsargas. Be to, sandėlys turėtų nepažeisti priešgaisrinės saugos taisyklių ir būti pakankamai arti, kadangi šaltuoju metų periodu kieto kuro katilas bus naudojamas kiekvieną dieną ir nepatogus ar per toli esantis sandėlys sudarys nereikalingą diskomfortą.

Kuro džiovinimas

Atkreipkite dėmesį, kad malkomis kūrenami kieto kuro katilai dažniausiai reikalauja, kad kuras būtų tinkamai išdžiovintas prieš naudojant ir tai gali tapti dar vienu galvos skausmu ieškant džiovinimo vietos. Gerai jeigu turite erdvų kiemą ar didesnę patalpą, tačiau mažesnio ploto namuose gali sukelti papildomų rūpesčių.

Katilo valymas

Taip pat kieto kuro katilus reikia kiekvieną kartą išvalyti nuo susidariusių kieto kuro likučių, o tai yra dar vienas papildomas darbas, kurį turėsite daryti kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *