Geodeziniai matavimai: ką vertėtų žinoti?

Geodeziniai matavimai reikalingi tuo atveju, kai norima parduoti žemės sklypą, o taip pat ir norint jį padalyti ar sujungti. Nors šiandien tai dar nėra privaloma, tačiau greitai tai taps tikrai privalomu formalumu.

geodeziniai matavimaiNorint užsisakyti geodezinių matavimų paslaugą, paprastai reikalingi šie dokumentai: sklypo ir statinių, jei tokių yra, nuosavybę įrodantys dokumentai, preliminarus arba detalus žemės sklypo planas, savininko paso kopija. gana dažnai klausiama, kiek gali kainuoti kadastriniai matavimai, tačiau vienareikšmiško atsakymo nėra. Kainą lemia daugybė veiksnių: vieta, kurioje yra sklypas, metų laikas (vasarą matavimai paprastai yra brangesni), o taip pat ir tam tikrų įmonių nustatyti paslaugų įkainiai. Taip pat kaina gali skirtis, priklausomai nuo sklypo dydžio bei sudėtingumo.

Paprastai kaina gali svyroti nuo 100 iki kelių šimtų litų, tačiau vien tik pigiausiu variantu susigundyti nevertėtų. Labai svarbu tai, kad išsirinktumėte tikrai patikimą matininką, kuris išmano savo darbą ir gali suteikti tikrai profesionalias paslaugas. Gana dažnai galima rasti ir pavienių asmenų skelbimų, kuriuose siūlomos geodezinių matavimų paslaugos tikrai žema kaina, tačiau niekada negalime būti užtikrinti šių asmenų patikimumu. Taigi, vertėtų kreiptis į įmones, teikiančias tokias paslaugas, ir prieš pasirenkant tinkamiausią, galite pasiskaityti atsiliepimus internete.

Taip pat gana dažnai užduodamas klausimas – kiek laiko užtrunka geodeziniai matavimai. Kadangi tai vien tik matavimais neapsiriboja, ir turi būti įvykdyti tam tikri formalumai, terminas svyruoja nuo trijų savaičių iki kelių mėnesių, nes į šį procesą įeina matininko darbas, Nacionalinės žemės tarnybos patikrinimai ir registrų centro patikra. Matininko darbas paprastai užtrunka nuo kelių dienų iki kelių mėnesių, Nacionalinės žemės tarnybos patikra trunka iki 30 dienų, o Registrų centro patikra paprastai trunka iki 10 dienų. Taigi, gana sudėtinga vienareikšmiškai atsakyti, kiek visa tai gali užtrukti.

Norint atlikti geodezinius matavimus, svarbu nepamiršti keleto dalykų: kokių dokumentų reikia, ir kad itin svarbu kreiptis į profesionalų matininką. Tokiu atveju galėsite būti garantuoti, kad viskas praeis sklandžiai, ir galėsite imtis tolimesnių veiksmų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *