Energetinio naudingumo klasė: ką tai parodo?

Energetinio naudingumo klasė pačia bendriausia prasme parodo, ar būstas yra pakankamai ekonomiškas. Paprastai energetinis naudingumas yra žymimas klasėmis, kurių pati aukščiausia yra A, o pati žemiausia – G. Jei klasė yra A ar B, tokiu atveju tikrai galima drąsiai teigti, kad būstas yra pakankamai ekonomiškas.

energetinio naudingumo klasėTurbūt nereikia nė sakyti, kad kiekvienas tikisi, jog būsto išlaikymas kainuos kuo pigiau, taigi, būstą tenka rinktis atidžiai, o energetinio naudingumo sertifikatas – tai vienintelis dokumentas, kuris gali parodyti, ar būstas yra ekonomiškas.

Jei renkatės butą, tokiu atveju naudingumo klasė bus aukšta tik tuo atveju, jei būstas yra naujos statybos, nes senos statybos butų energetinio naudingumo klasė paprastai yra G, o tai reiškia, kad norint apšildyti būstą, sunaudojamas labai didelis šilumos energijos kiekis.

Kartais nuosavų namų šeimininkai piktinasi, jog energetinis naudingumas yra bereikšmis formalumas, tačiau tai tikrai nėra tiesa – juk tuo atveju, jei energetinis auditas nustatys, kad būsto energetinis naudingumas yra aukštas, būsto vertė gali gerokai pakilti į viršų. Tai, žinoma, tikrai naudinga namo savininkams, nes būstas gali būti parduodamas pačia geriausia kaina. Paprastai pirkėjai tikisi, kad būsto išlaikymas bus kuo pigesnis, todėl tuo atveju, jei naudingumo klasė bus aukšta, už būstą, tikėtina, bus sutikta mokėti didesnę pinigų sumą.,

Tuo atveju, jei bus nustatyta, jog energetinis naudingumas yra gana žemas, specialistai jums tikrai pateiks įvairius siūlymus, kaip naudingumą galima būtų padidinti, ir tai iš tiesų palanku būsto savininkams. Jei pavyks tai įgyvendinti, tikėtina, kad energetinis naudingumas taps didesnis.

Taigi, energetinio naudingumo klasės nustatymas nėra tik formalumas – tai gali būti iš tiesų naudinga, kuomet savininkai tikisi, jog būstą pavyks parduoti pačia palankiausia kaina. Pirkėjai paprastai nori žinoti, ar būstas yra pakankamai ekonomiškas, ir tik energetinio naudingumo sertifikatas gali tai parodyti. Nors kartais tai ir kelia pasipiktinimą namo savininkams, tačiau tai naudinga abiem pusėms: juk vieni tikisi būstą parduoti pačia geriausia kaina, o kiti nori, kad būsto išlaikymas kainuotų kuo pigiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *