Apie durų dekorą ir paskirtį įvairiais laikais

Šiais laikais revolving door manufacturers turi visai kitokią funkciją negu senais. Neretai dabar durys yra daromos pramoniniu būdu, jų daug pagaminama vienu kartu. Populiarios high security front doors, dar vadinamos šarvuotomis durimis. Juk kas tik nenori būti išsaugotas. Tačiau durys, kaip ir visa architektūra bei interjero dizainas, pragyveno savo istoriją ir tebėra joje dabar. Su durų dekoru ir pritaikymu yra susiję įvairūs amžiaus pokyčiai.

Šių lakų durys

Durų dekorasDabar turbūt mažai kur rasi žmogų, kuris nenorėtų į savo namus įsidėti šarvuotų durų. Nesvarbu, ar tai paprastas pigus butas, ar sena baisi trobelė, ar naujas prabangus namas – visiems reikia pilnai apsaugančių šarvuotų durų. Net jeigu gyvename pačiame saugiausiame rajone. Negana to, daug kas ir signalizaciją įsideda, o ant durų kabo bent trys skirtingi užraktai, taip pat akutė. Dažniausiai tos durys, kurios pačios saugiausios, neturi daug dekoratyvumo. Jos net ir savo išvaizda turi parodyti, kad jų paskirtis būti ne atgaiva akiai, o gera apsauga. Tartum kokio seifo. Pastebėtina, kad tokios durys dažniausiai saugo gyvenamuosius namus, gal tam, kad žmonės galėtų ramiai miegoti. O įvairiose įstaigose dažnai durys būna paprastesnės. Jeigu jos yra kažkur senamiestyje, tai dar ir turi būti savo išvaizda pritaikomos prie vietos architektūros reikalavimų.

Durys, kurių nerakina

Tereikia grįžti šimtu metų į praeitį ir susidursime su laikais, kai žmonės net nerakindavo durų. Aišku, jos turėdavo kokį nors kablį užsirakinimui, o gal spyną. Tačiau rakinti nereikėdavo. Kodėl, ar visuomenė taip sugedo? Gal ir ne, tiesiog anksčiau veikė kitos "apsaugos sistemos". Vietoje šarvuotų durų buvo kaimynystės akyla akis. Be to, kaimuose vieni kitus pažinojo. Dabar tobulėjant technologijoms ir pramonei, kiekvienas gali turėti aukščiausios klasės saugumo duris.

Durų puošyba

Jau nuo senų laikų durų puošyba buvo ypatingas menas. Archeologijos ir meno muziejuose saugoma nuostabių durų pavyzdžių, o ir istorinių pastatų kertiniu elementu dažnai tampa būtent durys. Priklausomai nuo laikotarpio, jos gali būti puošiamos įvairiomis skulptūrėlėmis, augalų motyvais, dievų, galybės simbolių, religijos simbolių ir kitokių elementų komplektais. Šiais laikais durų puošyba yra ganėtinai su paprastėjusi. Nebent labai išskirtinai gyvenantys žmonės leidžia sau užsiimti ypatinga durų puošyba. Architektūra visur yra paprasta, pritaikyta greitam ir patogiam dirbančio, progresyvaus žmogaus gyvenimui. O durys visų pirma būna patogios ir turinčios aukštą apsaugos funkciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *